Emer Värk & Renzo Van Steenbergen “Tactile Distortion”

 

19.10 Üle Heli Kaunite kunstide õhtu Kopli ULMas

Kopli ULM (Kopli 93)

kell 22:00

 

Tactile Distortion on elektroonilise muusika ja visuaalkunsti projekt, mille eestvedajateks on Emer Värk ja Renzo van Steenbergen. See on lärmakas, minimalistlik, eriilmeline ja kõikehõlmav, tantsuline ja askeetlik, väljakutseid pakkuv audiovisuaalne meditatsioon, mis paneb jala tatsuma ja südame põksuma.

Renzo van Steenbergen on hetkel Eestis tegutsev helikujundaja. Oma pika loometee vältel on ta aastaid esinenud koosseisus Feedbacksociety, mis on üks vanimaid ja kauakestvamaid eksperimentaalse audiovisuaalse kunsti ja müramuusika kollektiive Haagi põrandaaluses kultuuris. Koostööd on ta teinud ka mitmete tuntud teatritega. Tema loomingulisel tööpõllul on ette tulnud nii keerukaid kompositsioone, kontsertesinemisi kinoseanssidel kui ka rituaalseid müramantraid ja brutaalseid noise aktsioone. Renzo muusikat on avaldanud leibelid Double Cross Records, Sleeping Beast, Cyberfarts Records, S.I.R ja Audioscoop.

Emer Värk on eesti videokunstnik, kes keskendub peamiselt projektsioonile, valguse ja ruumi suhetele ning sellele, kuidas valgus mõjutab meie tundeid, emotsioone ja taju. Kui Emer oli 12 aastane, tutvustati talle arvutiga kunsti loomise võimalusi, 16 aastaselt asus ta tööle graafilise disainerina ning ei läinud kaua, kui ta asus tegelema ka liikuva pildiga. Emer on õppinud BFM-is filmirežii erialal ja alates aastast 2008 töötanud vabakutselise kunstnikuna teatrites, filmides, loonud visuaale ja valguskunsti, osalenud VJ-na mitmetes muusikalistes koostööprojetkides ja festivalidel nii siin- kui sealpool piiri.

http://www.renzooh.com/

https://soundcloud.com/harry-hammer

http://www.emervark.ee/