Taavi Suisalu heliperformance “Long Play Of A Short Stay”

 

20.03 Tartu Ülikooli kunstimuuseum (Ülikooli 18)

kell 17:00

 

Audiovisuaalne kompositsioon “Long play of a short stay” on laiendus Tartu Ülikooli kunstimuuseumis väljas olevale, kunstniku Taavi Suisalu ja füüsiku Siim Pikkeri koostöös valminud näitusele “Datafanta”. Kunstiprojekti “Kunstnikud kogudes” raames viibis Taavi Suisalu residentuuris Tartu Ülikooli muuseumi kogudes. Teaduslike mõõteinstrumentide kollektsioonist ning Pompei stiilis seinamaalingutega kaetud näituseruumist tõukuvalt sõitis ta välitöödele Pompeisse ning Vesuuvi jalamile seismilisi võnkeid salvestama. Näitus “Datafanta” vaatabki andmete kogumise, mudeldamise ning ruumilise kogemuse omavahelisi seoseid ning küsib milline roll on narratiivil nendes protsessides. Audiovisuaalne kompositsioon põhineb välitöödelt kaasatoodud mateerial, Vesuuvi seismogrammidel ning mõõteriistadele omasel baasfoonil ehk instrumendivaikusel. Näitus “Datafanta” jääb Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatuks 27. märtsini.

https://www.facebook.com/events/663049847767263/

Taavi Suisalu aktiveerib tehnoloogilise kunsti, heli- ja tegevuskunsti vahenditega perifeerseid alasid kummastavateks kohtumisteks. Tema looming tõukub kaasaegse ühiskonna suhetest tehnoloogiatesse ning nende mõjust sotsiaalsete olendite käitumisele, tajudele ja mõtlemisele. Oma teostes seob ta kultuurilisi fenomene kaasaegsete kultuuripraktikate ja traditsioonilisema mõttelaadiga.
Suisalu on osalenud näitustel ja teinud performance’eid lisaks Eestile ka Saksamaal, Inglismaal, Islandil, Šveitsis, Soomes, Venemaal, Belgias, Prantsusmaal, Hollandis, Poolas ja Baltimaades. Tema 2014. aastal kaitstud magistritöö “Olematute külade projekt” pälvis Kunstiakadeemia magistritööde näitusel Noore Kunstniku preemia. Tema teos “Kaugautoportree” pälvis 2017. aasta Riia fotograafiabiennaali konkursil teise preemia. 2018. aastal osales ta ühena valituist Euroopa meediakunsti residentuuriprogrammis.

https://taavisuisalu.ee