Sander Saarmets

 

19.03 Eksperimendid horisondiga

Tartu Elektriteater (Jakobi 1)

kell 19:30

 

Sander Saarmets on vabakutseline helilooja, helikujundaja ja elektronmuusik. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise loomingu eriala ja täiendab end hetkel Hamburgis rahvusvahelises magistriprogrammis CoPeCo.
Lisaks valdavalt elektroonilisele omaloomingule, on ta kirjutanud muusikat ja loonud helimaastikke ka filmidele (sh Jaan Tootseni „Uus Maailm” ja „Igapäevaelu müstika” ning Ella Raideli „BERG”), tantsuetendustele ja näitustele. Sel sügisel võis tema muusikat kuulda ka New Yorgi moenädalal.

Saarmets huvitub helidest nii muusika- kui ka muusikavälistes kontekstides ning erinevate rahvaste muusikatraditsioonidest. Ajavahemikul 2012-2017 elas ta Taiwanil. Tema senised albumid on ilmunud nimede Muschraum (Ulmeplaadid, 2005) ja V4R1 (Grainy Records, 2017) alt.

Üle Heli festivalil osaleb Sander Saarmets installatsiooni “Hargnevate helide aed” helide loomisel ja esineb uudisloominguga audiovisuaalsel kontsertõhtul “Eksperimendid Horisondiga” Tartu Elektriteatris. Lisaks osaleb ta ka koos Virge Looga projektis Helijoon.

https://soundcloud.com/sandersaarmets