Robert Jürjendal & Miguel Noya (vz) “Power of Distance”

20.03 Üle Heli Aparaaditehases

Tartu Erinevate Tubade Klubi (Kastani 42)

kell 20:30

“The Power of Distance” on eesti kitarristi Robert Jürjendali ja venetsueela elektroonilise muusika pioneeri Miguel Noya koostöös sündinud album, mille pealkiri viitab metafüüsilise koostöövormi võimalikkusele ja varjatud tugevusele. Nelikümmend seitse minutit muusikat püüab viia kuulaja sügavale sisemaailma, et kohtuda geograafiliselt üksteisest kaugel paiknevate maade – Eesti ja Venetsueela erinevate helide, meeleolude, sõnadeta jutustuste ja helimaastikega.

Robert Jürjendal on eesti kitarrist ja helilooja, kelle loomingusse kuuluvad heakõlaline, traditsioonidest lähtuv kammer – ja koorimuusika, eksperimentaalne, elektroonikaga põimitud proge-rock ning ambient-jazz, filmi-ja teatrimuusika. Ta on teinud koostööd eesti ja välismaa artistidega: Tõnis Mägi, Riho Sibul, Siiri Sisask, Weekend Guitar Trio, UMA, Iris Oja, Liis Viira, Madis Metsamart, Tim Bowness, David Rothenberg, Jon Durant, Arve Henriksen jpt. Temalt on tellinud helitöid Tallinna Kitarrikvartett, Una Corda, YXSUS Ensemble, Resonabilis, Ellerheina Tütarlastekoor, Kammerkoor Head Ööd Vend, Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Ta on osalenud rohkem kui 50 albumi väljaandmisel, mille hulka kuuluvad tema sooloalbumid Rõõmu allikas (2013), Valguse Palsam ( 2015), Lihtminevik (2016) koos Andrus Lillepeaga ning Rännak Rõõmu Allikale (2014) koos Jaan Tammsaluga. Tema hiljutiste koostööde hulka mahub album Another World (2018) koos briti basskitarristi ja produtsendi Colin Edwiniga (Porcupine Tree, Exwise Heads), autorikogumik koos taani-eesti ansambliga Five Seasons (2018), LP Sõida tasa üle silla koos V. Mikita, K. Kirikmäe ja Segakooriga K.O.O.R (2019), Venetsueela /USA /Eesti ambient projekt Samliku (2018), kosmiline ambient jazz Echolocation IV koos ungarlaste Sandor Szabo ja Balazs Major’iga (2019) ning album REGIRAM koos Celia Roose, Tuule Kanni ja Eesti Rahvusmeeskooriga (2019).

Miguel Noya on olnud rohkem kui kolmkümmend aastat üks juhtivamaid hääli Lõuna-Ameerika elektroonilise muusika maastikul. Ta on loonud albumeid, osalenud koostööprojektides ja kontserttegevuses üle kogu maailma. Noya õppis elektroonilist muusikat Bostonis, Berklee Muusikakolledžis, jätkates samaaegselt oma tööd Computer Sound Synthesis MIT liikmena. Ta on osalenud oma töödega 1990 a. Veneetsia biennaalil, 1998 a. EXPO Lissabon Venetsueela paviljonis ja EXPO Aichi 2005 Jaapanis. Progressiivse ambient-duo Dogon (Paul Godwin – USA) liikmena on ta salvestanud seitse albumit, lisaks veel seitse sooloalbumit (1984 – 2019). Tema varajasemad elektroonilised kompositsioonid on välja antud kogumikus Canciónes Intactas (Phantom Limb Recordings 2019 -UK). Ta on organiseerinud Live Electronics Performance kontserte Venetsueelas, USA-s, Mehhikos, Hispaanias, Kolumbias, Rootsis, Portugalis, Tšiilis ja Saksamaal. Miguel Noya on elektroonilise muusika pioneer, kes 1996 a. püüdis kasutada interneti võimalusi Netloops’is . Selle tulemusel toimus festivalil La Otra Música tõenäoliselt üks esimesi reaalajas kontserte maailmas, mis ühendas muusikud Caracas’es ja San Franciscos.

http://robertjyrjendal.com/

http://miguelnoya.com