Post Horn

20.03 Üle Heli Aparaaditehases

20:00 Aparaaditehase Armastuse Saal (Kastani 42)

Post Horn on Raul Kelleri (modulaarsüntesaatorid, heliobjektid, hääl) ja Hello Upani (elektriviiul, heliobjektid, looperid, hääl) elektroakustiline vabaimpro duo. Nii Keller kui Upan astuvad alates 2000ndate algusest üles ka sooloartistidena ning on osalised olnud paljudes erinevates eksperimentaalmuusika ja heliprojektides.
Koostöö müra ja improvisatsiooniga sai alguse 2004. aasta Projekt Unisoni albumist DOHC (triona lisaks Heikki Tikas) ning jätkus alates 2007. aastast raadiokunsti etendustega LokaalRaadio nime all (koos Katrin Essensoniga). 2017. aastal andsid Keller ja Upan LokaalRaadio tuumaks olnud improhelimasinale nimeks Post Horn ja üllitasid samal aastal LP ‘Pacific’ (MKDKVNL0035). Kontserttegevus vabaimproduona on neid aastate jooksul koos LokaalRaadio ja Post Horniga viinud Soome, Leedusse, Poolasse, Saksamaale ning Brasiiliasse, lisaks on osaletud kõigil olulisematel kohaliku improskeene üritustel.
2020. aastal on Post Horn oma instrumentaariumis taasavastamas elektroakustiliste (mikrofoniga võimendatud helid, diktofonid), akustiliste heliobjektide (gongid, kellad) ning alternatiivsete heliallikate (peibutuspasunad, viled jms.) võimalusi dialoogis elektroonilise live-sünteesiga. Endiselt on fookuses vaikuse ja müra hapra tasakaalu otsimine kahe esineja vahelises vabas dialoogis.

http://posthornsound.com/