Maarja Nuut ja Ruum “Muunduja”

20.03 Üle Heli Aparaaditehases

21:45 Tartu Erinevate Tubade Klubi (Kastani 42)

Maarja Nuut & Ruum on enigmaatiline, varjude ja valguse vahel liikuv duo, kes ühendab oma muusikas mineviku ja tuleviku, pärandi ja sünteesi, läinud aegade kummalise intuitiivse maailmataju ja meid ees ootava tehnoloogilise hea uue ilma. Maarja vokaaleksperimendid, viiul ja luuper täiendavad Ruumi (Hendrik Kaljujärv) abstraktseid elektroonilisi helimaastikke ning köidavad kuulajaid. The Quietus on nimetanud nende koostööprojekti „üheks aasta kauneimaks rännakuks sise- ja avakosmose vahel”. Üle Heli festivalil tuleb viimast korda esitamisele albumi “Muunduja” materjal, et edaspidi saaks juba keskenduda uuele loomingule.

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad pärimuslike lugude ja live-luupimisega. On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Hendrik Kaljujärv on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides – loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik. Tema tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus ja hoolikalt viimistletud töö erinevate meediumite ja vahenditega. Peale tehnilise täpsuse on ta võimeline tunnetama erinevate formaatide toimemehhanisme, jäädes truuks enda esteetilistele ja ideelistele valikutele.

http://www.maarjanuut.com/
https://www.facebook.com/muunduja/