Virge Loo ja Sander Saarmets “Helijoon”

 

 

19.10 Üle Heli Kaunite kunstide õhtu Kopli ULMas

Kopli ULM (Kopli 93)

kell 18:30

„Helijoon” on live-joonistamise ja heli-improvisatsiooni sündmus, kus joonistamisel tekkivad helid võimenduvad, muutuvad ja kaovad. Visuaalse materjaliga sümbioosis tekib joonistuslikest helidest, läbi elektroonilise töötlemise abstrakne muusikaline maastik.

Hetkest lähtuvate joonistuste kaudu püüab kunstnik visuaalselt tõlgendada tunnetuslikku informatsiooni. Joonistaja meeleseisund, tegevuse ajahetk ja õhustik saavad tööde orgaaniliseks osaks. Joonistustesse salvestub abstraktsel moel koha ja hetke olemus. Esmakordne helijoonistamine leidis aset Virge Loo isikunäitusel „III” Paldiskis selle aasta augustis.

Idee autoriks on Virge Loo , keda esitamisel toetab helidega Sander Saarmets.

Virge Loo on vabakutseline visuaalkunstnik. Tema teosed keskenduvad keskkondade ja muutumiste uurimisele, kogemisele ja tõlgendamisele. Loo on lõpetanud Taipei Riikliku Kunsitülikooli (TNUA) vabade kunstide magistriõppe tušimaali eriala, millele eelnesid õpingud Tartu Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. Aastast 2012 audiovisuaalse koosluse V4R1 liige koos Sander Saarmetsaga. Varasemad isikunäitused: „Here/There” URS329 galeriis (Taipei) 2016. aastal, „Sah Sah” S6 galeriis (Taipei) 2015. aastal ja „Lu Wei Hiinast” Y Galeriis 2009. aastal.

Sander Saarmets on vabakutseline helilooja ja elektronmuusik. Hetkel täiendab ta end Lyonis rahvusvahelises magistriprogrammis CoPeCo. Saarmets on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositisiooniosakonna elektroakustilise loomingu eriala bakalaureuseõppe 2012. aastal. Aastast 2012 audiovisuaalse koosluse V4R1 liige koos Virge Looga. Lisaks omaloomingule on ta kirjutanud muusikat nii filmidele, tantsuetendustele kui ka näitustele. Omaloomingulised albumid on ilmunud Muschraumi (2005) ja V4R1 (2017) nimede alt.

http://www.v4r1.com/

http://virgeloo.com/

https://soundcloud.com/sandersaarmets